Ako osláviť Veľkú noc s deťmi?

Pre deti predstavuje Veľká noc nielen šibačku, ale aj prázdniny. Pre rodičov je to zase ďalšia starosť naviac, najmä pri malých deťoch, pre ktoré treba vymyslieť program. Veľká noc je však kreatívne obdobie, pre ktoré sú typické rôzne činnosti od zdobenia vajíčok až po pečenie chutných koláčikov.

Veľkonočné prázdniny predstavujú skvelý spôsob, akým naplno privítať jar a oddýchnuť si od školských povinností. Pár dní voľna pomôže deťom načerpať nové sily a opäť sa pustiť do učenia a úloh. A my presne vieme, ako sa deti počas Veľkej noci najlepšie odreagujú a zabavia zároveň.

Dlhý spánok a bohaté raňajky

Veľkú noc začnite oslavovať maximálnou pohodou. Doprajte sebe aj deťom kvalitný spánok. Pospite si dlhšie, veď konečne nemusíte vstávať do práce a do školy. Potom si spoločne pripravte chutné a bohaté raňajky, budú vám chutiť oveľa viac, ak si ich vychutnáte v rodinnej pohode. Nezáleží na tom, či dodržujete pôst, alebo nie, lepšie môže chutiť aj pôstny chlebík s maslom, ak sa pri tom máte s kým porozprávať.

Veľké jarné upratovanie

Je možné, že ste upratovali už počas jarných prázdnin, ale kedy je v dome s deťmi úplný poriadok? Zapojte do upratovania aj deti a spravte si z toho zábavu. Pretrieďte si šatníky a vyraďte hračky, s ktorými sa deťúrence už dávno nehrali. Urobte dobrý skutok a darujte ich rodinám, ktoré to potrebujú oveľa viac. Tak sa budete všetci tešiť nielen z poriadku, ale aj z toho, že ste pomohli niekomu v núdzi. A to hreje na srdci rovnako ako teplé slnečné lúče.

Zapojte detičky do veľkého jarného upratovania, pôjde vám to ako od ruky.

Prebúdzanie záhrady

V jari sa všetko prebúdza k životu, aj my máme o niečo väčšiu chuť dopomôcť prírode k prebudeniu. Vyberte s deťmi črepníky, zeminu a všetko, čo chcete zasiať či zasadiť od zeleniny až po kvietky. Uvidíte, že hneď bude záhrada alebo balkón príjemnejším miestom a vy budete každú chvíľu kontrolovať, či už z hliny vykukuje nejaké stebielko. Vďaka tomu sa deti dozvedia mnohé nové informácie a vybudujú si vzťah k prírode už v ranom detstve.

Vítanie Veľkej noci

Popri všetkých ostatných prácach nezabudnite na samotnú Veľkú noc. Vytvorte si s deťmi pár dekorácií, ktoré budú každému šibačovi oznamovať, že v tomto dome panuje veľkonočná nálada. Nezabúdajte ani na veľkonočné vajíčka pre kúpačov a môžete ich privítať aj chutným zákuskom, ktorý všetci spolu napečiete.

Privítajte s deťmi Veľkú noc čokoládovými vajíčkami.

Na prvý pohľad sa vám môže zdať, že oslava Veľkej noci a príchod jari si vyžadujú veľa práce. Pravda je však taká, že s pomocou detí vám práce pôjde od ruky a bude skôr hrou, ako nutnosťou. V každom prípade vás bude tešiť to, že sa konečne otepľuje a vy si toto ročné obdobie môžete užívať v pohodlí čistého domova.

Súvisiace články