Kráľovstvo bábik pre každú malú slečnu

Len máloktoré hračky sú také večné a nadčasové ako bábiky. Už pred niekoľkými storočiami sa dievčatká hrali s handrovými bábkami a rovnakú radosť im robia aj dnešné moderné bábiky, ktoré sa dokonca predávajú s najrozličnejším príslušenstvom a doplnkami. Vďaka značke Smoby môžete svojim princeznám vytvoriť doma skutočné kráľovstvo pre bábiky.

Kočík pre bábiku Smoby
Starostlivosť o bábiky patrí k najobľúbenejším dievčenským hrám. Realisticky vyzerajúce kočíky pre bábiky vznikajú v spolupráci s renomovanými výrobcami, takže majú dokonca funkcionalitu podobnú skutočným kočíkom, napríklad polohovateľné sedadlo, bezpečnostný pás pre bábiku či praktický košík na drobnosti alebo výbavu na prechádzky.

Bábiky sú vhodné pre dievčatá aj chlapcov

Bábiky neslúžia len na zabavenie detí, majú tiež obrovský vplyv na ich psychický vývoj, predovšetkým u dievčatiek. Rovnako by ste však nemali brániť ani chlapcom, aby sa zahrali trebárs na oteckov, keď o to z času na čas prejavia záujem. Hry, pri ktorých vaše ratolesti napodobňujú dospelých, ich vlastne pripravujú na budúci život a budujú v nich schopnosť riešiť rôzne problémy či bežné situácie, napríklad, ako nachovať či uspať bábätko alebo ako vymeniť plienočku.

Domček pre bábiku Smoby Baby Nurse Zlatá edícia s 13 doplnkami

V takomto domčeku, ktorý je vhodný už pre dievčatká od 3 rokov, nájde vaša pozorná slečna na jednom mieste všetko, čo jej pomôže pri starostlivosti o bábiku. Môže ju okúpať v kúpeľni s ružovou vaničkou, ktorá po prekrytí slúži ako prebaľovací pult, nakŕmiť v jedálenskej stoličke v kuchynke alebo uložiť spinkať do ružovej kolísky v spálni. Domček sa dá ľahko rozložiť, ale aj poskladať, takže v priestore detskej izby nikdy nezaberá zbytočne veľa miesta.

Ako hra s bábikami prospieva deťom?

  • Pri manipulácii s bábikami sa rozvíja jemná motorikakoordinácia pohybov vašich detičiek, napríklad pri obliekaní, česaní, kúpaní a kŕmení bábätiek alebo pri ovládaní a tlačení kočíka. Bábiky tiež treba vedieť posadiť alebo hýbať rúčkami aj nôžkami.
  • Detičky sa učia pomenovať jednotlivé časti tela a tváre, ale takisto tiež konkrétne kúsky oblečenia, ako sú košieľky, sukienky, nohavice, topánočky alebo čiapky. Získavajú však aj ďalšie poznatky, napríklad informácie o najčastejších chorobách, ako sú nádcha, chrípka či bolesť bruška.
  • Najmenší sa učia byť pozorní a láskaví, predovšetkým voči niekomu, kto je ešte menší než oni sami. Takto si odmalička prehlbujú svoju sociálnu inteligenciu. Zároveň zapájajú vlastnú fantáziu, pretože si vymýšľajú rozličné scénky, v ktorých sa musia vcítiť nielen do roly rodičov, ale aj bábik.
  • Bábiky rozvíjajú rečové schopnosti drobcov, so svojimi napodobeninami bábätiek sa často rozprávajú ako dospelí, využívajú slovnú zásobu rodičov a nezriedka dokonca používajú rovnaké gestá či mimiku, napríklad, keď svoje bábiky napomínajú alebo hrešia.

Bábiky ako bábätká

K najobľúbenejším bábikám patria bábätká. Malým mamičkám totiž najviac pripomínajú, že o drobunké bytosti sa treba starať. Majú roztomilé tváričky a mäkké telíčka, takže sa s nimi dobre manipuluje. Dievčatká ich môžu objímať, maznať sa s nimi a takisto si ich zobrať do postieľky. Mnohé bábiky vydávajú aj rôzne zvuky, keď stlačíte určitú časť tela, napríklad bruško. Niektoré bábiky vám takto dajú bozk, iné zasa plačú, vyhrávajú krásne melódie alebo svietia. Aby bola hra dokonalá, deti majú k dispozícii aj rôzne doplnky pre bábiky či opatrovateľské centrá.

Detská bábika Minikiss Smoby Maxi 45 cm

Bábika Smoby Minikiss
Rozkošné bábätko v ružových dupačkách si získa srdce každej malej opatrovateľky. Bábika je ideálna pre dievčatká od 12 mesiacov.

Súvisiace články