Odmena za vysvedčenie? Áno, áno, áno!

Už o pár dní školy zatvoria na dva mesiace svoje brány a konečne dožičia deťom vysnívané prázdniny. Nech už vám domov vaši školáci donesú akékoľvek vysvedčenie, záver školského roka sa patrí osláviť. Neviete ako? My vám poradíme!

Desať mesiacov každodenného skorého vstávania, domácich úloh, skúšania a písomiek sa konečne chýli ku koncu! Vytúžený záver školského roka bude oslavovať snáď každé dieťa a vy môžete usporiadať oslavu tomu svojmu. Úspešné ukončenie ročníka si to predsa žiada, nie?

Sladká odmena

Tradičná odmena ku koncu školského roka sa ukrýva za niečím sladkým – čokoládou, keksíkom, tortou… Skúste túto jednoduchú a rýchlu odmenu povýšiť a poobzerajte sa za jej zdravšou verziou. Výsledkom môžu byť doma upečené dobroty bez cukru či bez múky alebo kvalitné čokolády, ktoré úžasne chutia a ešte lepšie vyzerajú. V prípade priaznivého počasia sa môžete s malým školákom či školáčkou vybrať na piknik a užiť si sladkú odmenu v objatí prírody.

Vyrazte za vodou

Leto jednoznačne patrí vode a teploty detičky ťahajú k bazénu už niekoľko týdňov. Doprajte im poriadny odpočinok na kúpalisku, pri jazere alebo v aquaparku. Teraz ich už pri vode nebudú trápiť žiadne záverečné písomky a kúpanie si dosýtosti užijú. Ak máte čas, vezmite deti k vode na celý víkend a tešte sa z tých radostných a vysmiatych tvárí, ktoré už najbližšie dva mesiace nebude trápiť žiadna škola.

Po náročnom školskom roku si deti zaslúžia odmenu.

Nezabudnuteľné dobrodružstvo

Skvelou odmenou môže byť aj výlet autom či vlakom za nejakým dobrodružstvom. Prvý prázdninový víkend určite po celom území Slovenska natrafíte na rôzne podujatia pre deti, ktoré práve úspešne ukončili školský rok. Myslite však na to, že sa zrejme nebudú chcieť zamýšľať nad rôznymi hlavolamami či slovnými úlohami, ktorých mali dostatok v školských laviciach. Stavte skôr na skutočné zážitky z prírody.

Darček, ktorý poteší

Ak viete, že váš drobec túži po nejakej hračke alebo praktickom darčeku, potešte ho za vysvedčenie práve tým. Starším žiakom sa zíde vlastný notebook, tablet či čítačka, ktorú využijú aj počas školského roka, mladšie deti určite potešíte novou vytúženou hračkou. Praktická odmena za vysvedčenie môže byť skvelou motiváciou do ďalšieho školského roka a ak do darčeka investujete, bude robiť deťom radosť ešte veľmi dlho.

Odmenu za vysvedčenie si deti zaslúžia, veď predsa celých desať mesiacov chodili do školy a vzdelávali sa. Samotnou odmenou budú aj vytúžené prázdniny, ale malým darčekom im tie dva mesiace ničnerobenia ešte spríjemníte.

Súvisiace články