Kuchynky, ktoré môžu deťom závidieť aj dospelí

Detské kuchynky už dávno nie sú obyčajným sporáčikom s panvičkou, pár hrncami, taniermi a šálkami. Súčasné hračky vydávajú rôzne zvuky, bublú, prskajú ako pri vyprážaní a svietia, niektoré majú dokonca kohútik s tečúcou vodou. A aby toho nebolo málo, čerpajú inšpiráciu z najnovších trendov dizajnu, vďaka čomu dnes mnohé detské kuchynky vyzerajú ako skutočné. Čo sa oplatí vedieť predtým, než jednu pre svoje ratolesti vyberiete?

Drobci sa mimoriadne radi motajú v kuchyni. Aj oni si chcú čosi vyskúšať v tom „laboratóriu“, plnom farieb, vôní, sypkých i tekutých surovín, otváracích skriniek a bzučiacich spotrebičov. Naši dizajnéri preto navrhujú detské kuchynky tak, aby boli vernou kópiou skutočných kuchynských systémov pre dospelých. Chcete vedieť, akých 5 dizajnových trendov v sebe nesú kuchynky pre deti od Smoby?

Nožičky a oblé línie

Kuchyne s nožičkami sú veľkým trendom posledných rokov. Jednak pripomínajú retro kabinety zo 60. rokov, jednak sú aj veľmi praktické, pretože pod nožičkami ľahšie zotriete všetok prach a špinu, vaše ratolesti sa preto môžu realizovať aj pri hre na upratovanie. Súčasné kuchyne pre „veľkých“ sa však neboja ani jemných okrúhlych línií. Ľudia ich majú radi, lebo v priestore pôsobia mäkko a príjemne. Detské kuchynky s oblými hranami zároveň zvyšujú bezpečnosť vašich najmenších, pretože ich chránia pred poranením pri hre.

Detská elektronická kuchynka Tefal French Touch Bubble Smoby

Detská kuchynka Smoby Tefal
Táto hračka na batérie so svojimi funkciami a 46 doplnkami predstavuje Porsche medzi detskými kuchynkami. Vďaka ultramodernej tyrkysovo-sivej úprave zapadne do každej detskej izby. Stojí na 6 stabilných nohách a má unikátne zakrivenú pracovnú dosku.

Zabudované spotrebiče

Do detských kuchyniek už netreba dokupovať takmer žiadne spotrebiče. Varné systémy pre deti ponúkajú všetko potrebné podobne ako skutočné kuchynské systémy, počnúc sporákom, rúrou na pečenie, pokračujúc chladničkou, umývačkou riadu, končiac kávovarom či strojom na výrobu sódy. Elektronické kuchynky majú navyše rôzne zvukové efekty, ktoré dokonale simulujú reálne situácie a znásobujú tak detskú radosť z varenia a pečenia fiktívnych pokrmov. Kuchynskí pomocníci sú štýlovo zabudovaní vo vnútri kuchynky a majú moderné dizajnové stvárnenie.

Detské spotrebiče Smoby
Obsluhovať spotrebiče v detskej kuchynke je vďaka realistickým zvukom veľká zábava.

Dvojfarebné skrinky

Ani vo svete dospelých už dávno neplatí, že kuchynské linky musia mať jednofarebné dvierka. Výrobcovia sa radi hrajú s rôznymi, často aj kontrastnými odtieňmi alebo odlišnými materiálmi. Detské kuchynky nasledujú tento trend a ponúkajú efektné kombinácie farieb základného tela linky a skriniek či poličiek. Detičkám to zároveň poskytuje lepšiu orientáciu v priestore, keďže skrinky vizuálne vystupujú do popredia. Pracovné dosky zasa zvyknú mať neutrálne farby bielej, svetlosivej či tmavošedej, navodzujúce dojem antikora, kameňa či  keramiky.

Elektronická detská kuchynka Tefal Studio XL Smoby od 3 rokov

Elektronická kuchynka Smoby Tefal
Krásna hračka v odvážnej kombinácii s neónovou zelenou dokonale priblíži deťom svet varenia. Okrem 36 doplnkov obsahuje aj spotrebiče, ale aj panvičku s funkciu otáčania či magický bublajúci hrniec.

Prístup zo všetkých strán

Súčasné kuchyne svojím vyhotovením lákajú ľudí, aby v nich trávili oveľa viac času. Príprava jedla sa sústreďuje okolo varného ostrova, ktorý je umiestnený v strede miestnosti a prístupný zo všetkých strán, takže sa sem pohodlne vmestí aj viac ľudí. Podobne sú navrhované aj dnešné kuchynky pre deti. Majú 360-stupňovú hraciu plochu, vďaka čomu sa tu bez problémov zahrá aj viac drobcov naraz. Kým jeden krája, druhý môže vysmážať mäsko na panvičke a tretí obsluhovať espresso kávovar. V takejto kuchynke majú všetci o zábavu postarané. 🙂

Rozkladacie prvky

Každá kuchyňa však nemá dostatok priestoru na rozsiahlu linku či stredový varný ostrov. Čoraz viac dizajnérov a výrobcov preto uvádza na trh kuchyne s rozličnými flexibilnými prvkami, ktoré sa dajú v prípade potreby vysúvať alebo rozkladať. Je to praktické, lebo pracovnú plochu môžete zväčšiť len vtedy, keď sa venujete príprave jedla. Takéto funkcie ponúkajú aj niektoré detské kuchynky, ktoré sa dajú prispôsobiť aktuálnej situácii, čiže roztiahnuť alebo, naopak, zložiť do kompaktnejšieho tvaru.

Elektronická kuchynka pre deti Smoby Loft 4v1 Smoby

Detská kuchynka Smoby Loft
Túto kuchynku si môžu deti prestavať až na štyri rozličné veľkosti. Má výsuvnú pracovnú plochu, takže priestor na varenie možno kedykoľvek rozšíriť. Lahôdkou je aj koláčik v rúre, ktorý pri pečení zväčšuje svoj objem, akoby bol ozajstný.

Súvisiace články